Изаберите писмо
Организациона схема
регионална развојна агенција
Регионална развојна агенција Браничево Подунавље
КЗМ
Канцеларија за младе општине Мало Црниће
Мапа приступачности
Continental turs Kula

U organizaciji Biblioteke „Srboljub Mitić“ Malo Crniće, 28.7.  je obeležena godišnjica smrti, pesnika Srboljuba Mitića iz Crljenca.

 Prijatelji i ljubitelji poezije Srboljuba Mitića, predstavnici lokalne samouprave, Centra za kulturu opštine Malo Crniće, Braničevsko-stiške književne zajednice i Biblioteke, posetili su grob Srboljuba Mitića na starom groblju u Crljencu.

Venac su položili direktorka Biblioteke „Srboljub Mitić“, Zorka Stojanović, kao i Miroslav Mitrović, direktor Centra za kulturu opštine Malo Crniće.

„…Punih osamnaest godina, s tugom ali i ponosom se sećamo Srboljuba Mitića, pesnika čijim stazama mnogi od nas danas koračaju. Njegova poezija, njegov književni rad, ostavio je dubok trag u srpskoj književnosti i dokaz je da i iz malih sredina ljudi mogu da postanu veliki, a Srboljub Mitić je veliki književnik i veliki čovek…“ istakla je Živojka Milić, evocirajući uspomene na pokojnog pesnika.

Zorka Stojanović

Оставите одговор

Електронске грађевинске дозволе
Email
Email za mesne kancelarije i sluzbenike
Email за службенике и месне кацеларије
„Пази друге, мисли на себе!
Архива